DOLINA Ś­­­­MIERCI - film dokumentalny
Powrót do listy

Zdjęcia wystartowały

Rozpoczęły się prace nad filmem DOLINA ŚMIERCI. Planowane są przygotowania do realizacji zdjęć podczas ultramarotonu BADWATER...


Przedstawiamy BADWATER TEAM POLAND zaczynając od zawodnika. Pamiętajmy jednak, że każda dodatkowa osoba ma przypisane ważne role. Jeżeli uda nam się uzyskać większy budżet to czwartą osobę supportu stanowić będzie operator dokumentujący wydarzenia przed startem na miejscu w USA, sfilmuje zawody oraz liczymy, że radość nas wszystkich po osiągnięciu mety oraz podziękowania dla WAS !

  • ARTUR KUJAWIŃSKI - ultramaratończyk, główny bohater wyprawy Badwater Poland Team 2018. To on zmierzy się z tym niezwykłym wyzwaniem. Jego powodzenie w dużej mierze zależeć będzie od współpracy całego zespołu.Artur to były sprinter z Poznania, który rywalizację na długich dystansach rozpoczął już 1999 roku a w biegach ultra uczestniczy od 2005. Do tej pory ukończył 67 maratonów i 36 biegów ultra, co pozwoliło mu na dołączenie do Polskiego Klubu 100 maratonów. W ostatnich 5 latach ukończył m.in. Spartathlon (bieg z Aten do Sparty na dystansie 246 km), jako jedyny Polak ukończył bieg przez Anglię na dystansie 322 km (Ultra Great Britain). Zajął również 2 miejsce w ekstremalnych zawodach 10 biegów ultra w 10 dni w Wielkiej Brytanii w 2017 roku. Do puli wyczynów dodać można samotny bieg treningowy na blisko 300 kilometrowej trasie z Pragi (Czechy) do Wrocławia, ponad 210 km pokonanych w biegu halowym w Norwegii oraz 425 km w biegu 6 dobowym na Węgrzech. Podejmuje się wyzwań ekstremalnych i zawsze dociera do celu.
  • DAMIAN KACZMAREK - maratończyk nie stroniący od biegów ultra - ostatnio zajął 4-te miejsce w Wings For Life w Poznaniu. W suporcie będzie pełnił rolę pacemakera wspierającego Artura na trasie. Jego atutem jest doskonała znajomość realiów miejsca rozgrywania biegu, ponieważ spędził blisko 1,5 roku w tym rejonie, eksplorując również pustynie i pasma górskie Kalifornii. Ostatniej zimy trenował z biegaczami z plemienia Kalenjin w Kenii, poznając ich lokalną kulturę i zwyczaje. Jego obecność zawsze gwarantuje wesołą atmosferę w zespole. Pozytywna energia i silna motywacja do osiągnięcia założonych celów to ważne atuty Damiana w zespole.
  • GRZEGORZ KUJAWIŃSKI - maratończyk, będzie pełnił rolę szefa suportu i pomocnika nawigatora. Podobnie jak brat, również nie może długo usiedzieć w jednym miejscu. Przeglądając kraje, które eksplorował, można przypomnieć sobie lekcje geografii. Niewiele osób odważyłoby się zamieszkiwać z nim ubogie wioski w Rwandzie, Liberię w czasie Eboli, czy Jemen w środku wojny domowej. Wszyscy już przywykli, że nie zatrzyma go nic. Osoba Grzegorza z całą pewnością, oprócz bogatego doświadczenia, wniesie bezkompromisową wiarę w końcowy sukces przedsięwzięcia! 
  • DAMIAN DRĄSZKIEWICZ - ultramaratończyk, w suporcie odpowiada za niezwykle ważną logistykę i nawigację. Były żołnierz wojsk specjalnych. Cały zespół bardzo liczy na jego doświadczenie, wojskowe podejście do trudnych rozwiązań i zawsze chłodną ocenę sytuacji. Pasjonuje się dziejami rozwoju broni i rekonstrukcjami historycznymi. Jest źródłem nieskończonej liczby ciekawostek z historii, których słucha się z zapartym tchem.
  • MARCIN PABINIAK - autor zdjęć do filmu.